سبز کردن پارک شرکت

0 Comments

گرم شدن کره زمین موضوعی است که با اختلاف نظر و دستور کارهای مختلف مورد بحث و گفتگو است. تصور عمومی این است که صنعتی شدن منجر به افزایش گازهای گلخانه ای و در نتیجه “اثر گلخانه ای” و در نهایت افزایش دمای کره زمین شده است.

اعتقاد بر این است که ساده ترین راه حل یا حداقل ساده ترین راه برای جلوگیری و آسیب بیشتر ، کاهش انتشار کربن و افزایش مقدار مواد گیاهی روی کره زمین است (گیاهان در طی فتوسنتز از دی اکسید کربن استفاده می کنند).

این امر باعث شده است که بسیاری از شرکت ها به فکر “سبز” باشند یا حداقل اجرای دیوار سبز با انجام اقدامات لازم برای مدیریت هرگونه تأثیر منفی که بر محیط زیست دارند ، دیده می شود که کار درستی انجام می دهند.

بسیاری از شرکت ها ، به ویژه شرکت های چند ملیتی ، مزایای فعالیت محیط زیست و تلاش برای کاهش رد پای کربن خود را می بینند. این چیزی است که باعث ایجاد تصور عمومی مثبت از شرکت و مارک های تجاری آن می شود (و بنابراین تلاش های بازاریابی آنها را تحریک می کند) ، و اثرات زیست محیطی مثبتی بر روی کره زمین دارد که به نفع همه ما است – این یک وضعیت برنده است!

بنابراین چگونه غول های سازمانی که معمولاً از ساختمانهای عظیم اداری و بتونی و شیشه ای کار می کنند ، رد پای کربن خود را کاهش می دهند؟

یک راه استفاده از این ساختمان ها برای ایجاد مناطق “سبز” است. بیشتر این ساختمانهای اداری توسط باغها و برخی از فضای سبز احاطه شده اند که زیبایی خاصی را به ساختارهای سخت و ساخته شده توسط بشر می افزایند و همچنین می توانند محیط زیبایی را برای بازدیدکنندگان و کارمندان فراهم کنند.

شرکت های آینده نگر بیشتر از فضاهایی استفاده می کنند که به طور سنتی برای کاشت استفاده نمی شد تا چیزی واقعا خاص ایجاد کنند – چیزی که:

• زیبایی ساختمان ها را افزایش دهید
• می تواند در کاهش آلودگی که آب طوفان توانایی گسترش دارد ، کمک کند
• می تواند اثر کربن آنها را کاهش دهد
• می تواند اثر اشعه ماورا بنفش خورشید را کاهش دهد و در نتیجه باعث افزایش طول عمر محصولات ضد آب می شود که برای آب بندی سقف ها استفاده می شود
• می توانند با تهیه عایق اضافی و کاهش نیاز به تهویه هوا ، هزینه های انرژی خود را کاهش دهند.

این فضاهای غیر سنتی اساساً پوسته های بیرونی ساختمانها هستند – سقف و دیوارها. هزاران متر مربع از سطح زمین که در غیر این صورت بایر است اکنون برای ایجاد مناطق گیاهی نرم ، طبیعی و سازگار با محیط زیست استفاده می شود.

اگرچه اکنون فقط محبوبیت اصلی پیدا کرده اند ، اما از سقف های سبز در اوایل دهه نوزده صدها در اروپا استفاده شده است. در سالهای اخیر ، محبوبیت آنها بیشتر شده و اکنون می توان آنها را در شهرهای مختلف جهان یافت.

دیوارهای زنده یا دیوارهای “سبز” معمولاً با استفاده از یک سیستم مدولار با استفاده از سینی های گیاهی که به صورت عمودی بر روی دیوار آویزان می شوند ، مشابه قاب عکس ایجاد می شوند.

این پانل ها ، بطور ایده آل با گیاهان کم نگهداری کاشته می شوند ، که برای پوشاندن سینی ها رشد می کنند و نمایش زیبایی و مزایای بیشمار دیگری را که در بالا گفته شد ، ارائه می دهند.

بسیاری از معماران دیگر به سادگی باغ های کوچک و فضای سبز اطراف ساختمان ها را اضافه نمی کنند ، بلکه از بام های سبز و دیوارهای زنده بر روی سازه ها استفاده می کنند ، حتی آنها را به کانون ساختمان تبدیل می کنند.

صرف نظر از اینکه کدام طرف بحث گرم شدن کره زمین خود را پیدا می کنید ، سبز شدن محیط شرکت حداقل یک محیط کار لذت بخش تر و زیبا را ایجاد می کند و این روندی است که احتمالاً برای سالهای زیادی با ما خواهد بود.